Strona główna

KNFB Reader - FAQ

Gdzie można kupić aplikację KNFB Reader?

Aplikację KNFBReader można kupić w sklepie internetowym iTunes App Store lub w sklepie z aplikacjami App Store dostępnym za pośrednictwem Państwa urządzenia mobilnego. Można też wyszukać aplikację KNFB Reader za pośrednictwem internetu.

Czym jest aplikacja KNFB Reader i jakie ma funkcje?

KNFB Reader jest aplikacją na iPhone'a, przekształcającą tekst drukowany na syntezowaną mowę. Za jej pomocą aparat w urządzeniu mobilnym wykonuje zdjęcie drukowanego materiału i szybko przekształca obraz na tekst, który jest następnie odczytywany na głos przez wysokiej jakości syntezator mowy. Tekst uzyskany z dokumentu można też odczytać przy pomocy monitora Braille'a skojarzonego z urządzeniem. Więcej informacji na temat ponad czterdziestu obsługiwanych monitorów brajlowskich z łączem bezprzewodowym Bluetooth można znaleźć na stronie Monitory Braille'a dla iOS w serwisie internetowym firmy Apple.

Czy aplikacja KNFB Reader współpracuje z monitorami brajlowskimi?

Aplikacja KNFB Reader będzie działać w połączeniu ze wszystkimi monitorami Braille'a, które obsługują czytnik ekranu VoiceOver na system operacyjny iOS. Pełna lista kompatybilnych monitorów Braille'a jest zamieszczona na stronie firmy Apple, w dziale Ułatwienia dostępu iOS: Monitory Braille'a dla iOS.

Jakie urządzenia obsługują aplikację KNFB Reader iOS?

Aplikacja KNFB Reader jest na razie obsługiwana przez następujące urządzenia mobilne:

 • iPhone 7 / 7 Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 6s / 6s Plus
 • iPhone 6 / 6 Plus
 • iPhone 5 / 5s / 5c
 • iPhone 4s
 • iPad Pro 12.9" / 9.7"
 • iPad Air / Air 2
 • iPad mini 4 / 3
 • iPod touch 6 / 5

Czy osoby, które niegdyś posiadały licencję na mobilny czytnik Symbian lub czytnik knfbReader Classic, mogą uzyskać rabat na zakup aplikacji KNFB Reader iOS?

Z powodu zmiany platformy sprzętowej dla naszego oprogramowania, nie będziemy oferować rabatów na zakup aplikacji KNFB Reader iOS.

Czy użytkownik będzie musiał płacić za aktualizacje oprogramowania?

Obecnie aktualizacje oprogramowania będą bezpłatne, o ile nie będą wiązały się z dodaniem nowej, istotnej funkcji lub rozszerzenia.

Czy dostępna będzie opcja uzyskania dodatkowych lektorów odczytujących tekst?

Rozważamy możliwość dodania w niedalekiej przyszłości także innych głosów lektorskich, do zakupienia jako element aplikacji.

Czy jest dostępna wersja demo do wypróbowania aplikacji KNFB Reader na iPhonie?

Obecnie nie ma wersji demo do wypróbowania aplikacji KNFB Reader na iPhonie. Aby posłuchać demonstracji aplikacji KNFB Reader w użyciu, proszę przejść do demonstracji KNFB Reader w wersji audio.

Czy z aplikacji KNFB Reader można korzystać w samolocie?

Tak. Urządzenia mobilne obsługujące aplikację KNFB Reader mogą być przełączane w „tryb samolotowy”, w którym podczas lotu blokowana jest funkcja telefonu komórkowego, ale można nadal bezpiecznie korzystać z aplikacji. Trzeba tylko mieć na względzie innych pasażerów podczas używania latarki lub flesza aparatu.

Jak można eksportować zapisane dokumenty z aplikacji KNFB Reader do usług takich jak Dropbox?

Aby wyeksportować plików z aplikacji KNFB Reader należy wykonać następujące kroki.

 1. Należy uruchomić aplikację KNFB Reader.
 2. Przejść do „Eksploratora plików” i aktywować przycisk „Edycja”.
 3. Dwukrotnie stuknąć nazwę pliku przeznaczonego do eksportu.
 4. Dwukrotnie stuknąć opcję „Eksportuj do” i wybrać format, jaki ma być eksportowany.
 5. Wybrać aplikację/usługę, do której ma nastąpić eksport pliku, np. Otwórz w Dropbox czy Otwórz w Google Drive.
 6. Wybrać docelową lokalizację i aktywować przycisk „Zapisz”.
 7. Dwukrotnie kliknąć przycisk ekranu głównego i aktywować ikonkę KNFB Reader, aby powrócić do aplikacji KNFB Reader.

Uwaga: Obecnie występuje błąd wymagający tego, aby najpierw zapisać plik w formacie knfb - tylko wtedy powyższe wskazówki pomogą w przeprowadzeniu pomyślnego eksportu pliku. Po udanym zapisaniu pliku knfb można wyeksportować dodatkowe pliki przy użyciu zmiennych formatów.

Strona główna